ŠK TJ Dolní Benešov

Šachový klub TJ Dolní Benešov


37. ročník MKO ovládl IM Zwardoń


Turnaj byl součástí Grand Prix ČR v rapid šachu a zároveň krajským přeborem MKŠS a okresní přeborem OŠS Opava pro hráče z příslušných klubů. Hrálo se 9 kol tempem 12 minut s bonusem 3 s za každý tah, prvních 8 šachovnic hlavního turnaje bylo přenášeno on-line na internet a promítáno na plátno. Technickou novinkou byla aplikace „Průvodce turnajem“, která v přehledné formě zobrazuje los každého hráče. Bohužel jeden pozdě příchozí hráč způsobil problém, se kterým software původně nepočítal, a to zapříčinilo mírné zmatky ve 2. kole, kde musely být některé partie odehrány znovu. Zpoždění se ovšem podařilo dohnat a jiný zádrhel během 9 kol nenastal. Co se týče účasti na turnaji, ta byla opět vysoká, dohromady se zúčastnilo 103 hráčů v hlavní a 60 hráčů v juniorské kategorii. Naopak obsazení letos bylo slabší než předchozí ročníky, na startu se sice sešlo několik IM i FM, ale pouze 1 hráč měl rating přes 2400 bodů, druhý nasazený měl 2250 a s elem přes 2000 přijelo pouze 14 hráčů. V hlavním turnaji zvítězil velmi suverénně první nasazený a největší favorit, IM Vojtěch Zwardoń z BŠŠ Frýdek-Místek, když uhrál 8,5 bodu a na druhého v pořadí měl náskok plného bodu a půl! Je to nejvyšší bodových zisk vítěze minimálně od roku 2009. Na druhém místě skončil Ernest Gibiec a na třetím Matěj Kuchař, oba shodně ze Slavoje Český Těšín a oba se 7 body na kontě. Kromě hlavního turnaje bylo vyhlášeno mnoho dalších kategorií a rozdáno spoustu cen. Krajským přeborníkem se stal vítěz Vojtěch Zwardoń, okresním přeborníkem Pavel Rakús, nejlepším seniorem 60+ Ernest Gibiec (který podal vynikající výkon, když neprohrál žádnou partii), nejlepší seniorkou Zdeňka Vránová, nejlepším juniorem (do 20 let) Marek Miča, nejlepší juniorkou Anna Vavřínková. Nejstarším hráčem, který k nám do DB přijel, byl pan Václav Pacl, ročník 1944. Kromě toho byli odměněni také nejlepší hráči v kategoriích do ela a vylosováni byli 3 výherci věcných cen. V turnaji mládeže do 15 let se vyhlašovaly celkem 3 kategorie, do 9, 12 a 15 let věku. V kategorii do 9 let zvítězil Vít Buček z BŠŠ se ziskem 7,5 bodu z 9, v kategorii do 12 let pak Alex Macošek z TJ TŽ Třinec se 7 body a do 15 let Lukáš Krišica taktéž z Třince se 6,5 body. Pohár pro celkového vítěze si tedy odnesl překvapivě nejmladší z těchto vítězů kategorií, až 15. nasazený hráč turnaje. Pro nejúspěšnější hráče bylo připraveno 15 věcných cen plus medaile, oceněn byl také nejmladší účastník turnaje – 6letý Daniel Dluhoš z domácího ŠK. Zvláštní losovatelnou cenou pak byl dort. Za organizátory musím poděkovat také našim sponzorům, především městu Dolní Benešov a tím pádem i Kulturnímu domu a jeho zaměstnancům a firmě MK Klemens – Masoma, dále pak krajskému a okresnímu šachovému svazu. A samozřejmě díky patří také všem účastníkům, kteří vážili cestu do Dolního Benešova mnohdy i z velké dálky a pomohli tak utvořit celkovou atmosféru velkého šachového turnaje. Těšíme se na Vás i příští rok.

Odkaz na výsledky

Odkaz na online přenos

Odkaz na fotogalerii

Pavel Rakús
vloženo: 25.9.2023

Komentáře

Tomáš Vavřínek napsal 26.9.2023 v 20:16:
Díky všem, kteří se zúčastnili ať jako hráči, či doprovod, velice si Vás vážíme a budeme se těšit zase za rok. Do galerie byly přidány fotky z turnaje.

Kroužek mládeže

Instagram

Novinky

Áčko stále v čele KP

Včera ve 3.kole KP áčko doma otočilo nepříliš dobře se vyvíjející zápas s Frýdkem D a výhrou 4,5-3,5 se udrželo s plným bodovým ziskem v čele KP. Vyhráli Jacek Orzechowski, Tomáš Kučera, Zdeněk Šnyta a Marek Weczerek, remízu přidal Standa Tillmann. Odkaz na výsledky: https://www.chess.cz/soutez/3007/. V OP céčko bohužel v zápase favoritů soutěže těsně prohrálo v Opavě s domácím Orlem B 2-3, čtyři remízy uhráli Michal Bartoš, Luboš Bělka, Matouš Gemsa a Tomáš Vavřínek. Mladý D tým v OP uhrál cennou remízu v Kobeřicích, opět vyhrál Tomáš Reichel, remízy přidali Martin Melecký, Oliver Kusyn a Honza Bitta.Odkaz na výsledky:https://www.chess.cz/soutez/3069/