ŠK TJ Dolní Benešov

Šachový klub TJ Dolní Benešov


Ostravský Koník a MČR - dohráno, skvělý výsledek Tomáše!


Od soboty 27.4.2024 probíhá v Ostravě tradiční festival Ostravský koník. Pořadatelům se letos do programu podařilo zařadit i uzavřené MČR mužů i MČR žen.  V Open turnajích máme svá želízka v ohni ostravských hutí. V A turnaji fandíme našemu hostujícímu hráči Standovi Tillmannovi, v B Turnaji náš klub reprezentují Valter Kocur, Tomáš Reichel a taky držíme palce u nás hostujícímu Zdeňkovi Šnytovi.

V době psaní toho příspěvku se hraje třetí kolo a zatím skvěle si vede Tom, když v prvních dvou kolech přehrál elově silnější soupeře a dnes remizoval. Výborný start! Po dvou kolech v áčku má Standa jednu remízu, v béčku vedle Toma má Zdeněk 1,5/2 a Valter 0,5/2. Budeme turnaj dále průběžně sledovat a držet palce našim borcům!

Velmi zajímavě se vyvíjí i MČR, kdy při neúčasti nejužší špičky mužů bojuje „Mladá garda“ proti „Starým Pardálům“ v čele Davidem Navarou. Ten hned v prvním kole překvapivě remizoval s Petrem Neumannem, v tuto chvíli má figuru méně s mladým pistolníkem z FM Richardem Stalmachem. Máme se v dalším průběhu na co těšit.

 

Sledujte zde:

https://lichess.org/broadcast/czech-championship-2024--mcr-muzu/round-3/zXiMlqIy

https://lichess.org/broadcast/czech-championship-2024--mcr-muzu/round-3/zXiMlqIy

https://lichess.org/broadcast/czech-championship-2024--mcr-zen/round-2/IwNpSbez

 

Výsledková karta Standa

Výsledková karta Tomáš

Výsledková karta Zdeněk

Výsledková karta Valter

 

Aktualizace 05.05.2024: Festival v Ostravě dnes skončil a skvělý výkon předvedl Tomáš Reichel. V B turnaji ze startovní pozice 111 uhrál vynikajících 5,5 bodů a obsadil konečné 32. místo, do Fide Ela si připsal 120 bodů. Velká gratulace Tomovi! Až za ním skončili "staří harcovníci" Zdeněk Šnyta (5 bodů) a Valter Kocur (4 body). V A turnaji se Standovi příliš nepovedl začátek turnaje, nakoc skončil se 4,5 body na 47.místě. 

V MČR mužů zvítězil podle očekávání David Navara se ziskem "jen" 7,5, když byl poražen Richardem Stalmachem. Ten skončil druhý a třetí místo obsadil náš v současné době největší talent Václav Finěk. V MČR žen zvítězila nejvýše nasazená Julia Movsesian.

Tomáš Vavřínek
vloženo: 29.4.2024

Komentáře

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Kroužek mládeže

Instagram

Novinky

Okresní přebor družstev v rapidu

Pozvánka na přátelský okresní turnaj - 27.7. 2024 je na hlavní stránce našeho webu. Těšíme se na Vás!

Online přenos